Mancora

Mancora Патување, Лето во Mancora 2011

Само 15 минути Mancora е Еко фонд каприциозните ubicado por la quebrada Fernandez en el bosque seco de la región como parte de un proyecto de reforestación y recreación para los visitantes.

Во имот можат да уживаат во другата страна на Mancora: Природата, насади, животни како што се “Млечни производи козите” (Производи: jabones de leche de cabra y queso fresco), коњи, мисирки. Los productos producidos en el Fundo La Caprichosa son procesados artesanalmente usando insumos naturales y con prácticas orgánicas.

И за авантуристички можат да уживаат во Zipline, тоа е спорт кој вклучува скокање од еден рид со кабел преку макара. También podrán practicar escalada deportiva con distintos niveles de dificultad. Наскоро, повеќе игри и екстремни спортови.

Производи кои ги нуди во чуден

* Козите млеко Сапун

Козјото млеко обезбедува хранливи материи во клетката, особено во оштетената кожа и алергии кои се менуваат физиологија и метаболизам. Исто така, има состојки како што се Алфа Hidroácidos, витамини и минерали кои им помагаат на мобилните исхрана. Зошто имаш толку мека кожа после користење на сапун козјото млеко сапун наместо конвенционалните.

* Chili Mancorense (El ají más picante del Perú)

Мајмун органско Chili маринирани во оцет и морска сол. Contiene más Vitamina A que cualquier otra planta comestible. Cosechado y elaborado a mano.

* Колибри Медовина

Vino preparado con fermentados de miel de abeja pura y mostos de uva. La floración incluye Algarrobo, Hualtaco, Maracuya y Piñon (масло растенијата). Procesado y elaborado a mano, влезови заедно со природните органско практики.

* Картички и разгледници на сликарот Анри Петар

Fundador del Eco-Fundo La Caprichosa. Un pintor reconocido en USA por sus contribuciones al arte indigenista americano: www.henripeter.com

* Еко-кујна ресторан

Esperamos la inauguracioó para fiestas patrias. Presentarán una carta sencilla, en un ambiente campestre y sabores frescos, Sano и вкусни за целото семејство.

* Zipline Надстрешница торнадо Mancora

Дефинитивно големо искуство моравме да го направите zipline турнеја (1600 метри во 4 линии).
Ние се потсетиме дека во посета на Еко Fundo Ла Zipline каприциозен и практикување ќе биде поддршка на оваа организација во еколошки проекти кои придонесуваат за природата и Mancora (ejm.: Чиста Mancora).

Para los interesados en practicar el deporte de aventura Zipline, Го оставам за контакт:
Канцеларија: Av. Степен 636 Mancora, Piura
ТЕЛЕФОНИ: 122*3885 / 826*8370 / 826*8378 / (073) 258574
Пораки: henripeter@henripeter.net web: http://www.ziplineperu.com/ (Посети линк)
Фејсбук: http://www.facebook.com/pages/Canopy-Aeromoto-Zipline-Mancora/139609162746369

Забелешка: En el Fundo La Caprichosa tienen la visión de fomentar el trato humanitario hacia los animales, органска храна и одговорност да работат со свест за животната средина и социјалната.

Фото галерија на Еко Fundo Ла каприциозните – Zipline

Овие фотографии се направени на ден 04 Јуни 2011 од J. Ц. Benites со Canon SX120 IS, и enMancora.com. Им се заблагодаруваме на Г-дин. Анри Петар и, исто така, г-дин. Augusto Almenara por permitirnos la visita al Fundo La Caprichosa. Сите права се задржани слики.

Eco Fundo la Caprichosa

Еко фонд каприциозните, Млечни производи Коза Секција

Прочитајте го целиот


En vista a la cantidad de comentarios que tenemos en algunos artículos, се почнува да се во иста дезорганизација и надвор од главната тема, па мислев дека е соодветно да се иницираФорум relacionado a Mancora,  donde podrán:

Fines de Mancora форум:
  • Compartir experiencias en: Hospedajes, Restaurantes, Lugares, Discotecas, Playas
  • Consultar sobre tus dudas, preguntas relacionadas a Máncora (discotecas, clima, gastos …)
  • Compartir fotografías, vídeos, extras
  • Publicar Anuncios gratis (alquileres, servicios) o buscar alguna oferta
  • Anuncios de Fiestas y Eventos
  • Спорт, Clases, Equipo (compra, venta, alquiler, dudas)

Para registrarse deberán acceder aRegistro en Foro Máncora, toma menos de 1 minuto.
NOTA: Si no les llega el email de confirmación, revisan su bandeja de correos no deseado / spam y Márquenlo como Correo Seguro

Cualquier usuario podrá registrarse , dar opinión (Создај нова тема) , одговара на прашања или, Идејата е дека оваа информација е подобро организиран за посетителите.

Злоупотреба: De ahora en adelante, no se responderán preguntas en los comentarios del blog de Máncora, para eso ha sido creado el Foro.

Espero que ustedes compartan sus experiencias, estoy seguro que a muchas personas les encantaría leerlas.

Nos vemos en el Foro!!!

Link HTTP://enmancora.com/foro/noticias-del-foro/


Ма сонцето и депонирањетоR претставува Fiesta Петок 22 Април доВелигден во Mancora со DJ Ј Студио 92 (најдобар DJ).

Поминете журката на Велигден, супер се помине во Mancora. Студио 92 става на забава со вас Dj J
Прочитајте го целиот


Галерија слики на туристи en Máncora, убаваБикини момчиња, Пријатели групи, Mancora момчиња една, Прашка, кои сакаат да се релаксираат, и други како акција.

Овие фотографии биле направени првите месеци од 2011 од J. Ц. Benites со Canon SX120 IS, и enMancora.com. Сите права се задржани слики.

Chicas en Vichayito

Убави девојки во Vichayito / Mancora

Прочитајте го целиот


Manolo del Castillo Reportaje al PeruВо 2010 Документарецот е снимен нарекува “Извештај на Перу, Piura” со Маноло del Castillo, зборува, главно, Mancora и во близина на плажите што се: Lobitos, Белата надвор, Vichayito, Тела, Пунта едрилици. Исто така зборува Mancora спортови.

Во извештај може да се види на места каде што треба да знаат за својата посета на Mancora, Се надевам дека ќе уживаат во одличниот извештај до Mancora во Видео.

Прочитајте го целиот